Section outline

  • Для перегляду курсів користуйтесь акаунтом student password: student
  • Автомобільний факультетАвтомобільний факультет

    • 1 2 3


      Гнатов Андрій Вікторович, Завідувач кафедри автомобільної електроніки, д.т.н., професор

      Навчальна дисципліна «Теорія електроприводу» викладається у двох семестрах (6, 7). Під час навчання буде розглянуто та досліджено основні тенденції та особливості розвитку сучасного електропривода транспортних засобів. Розглянуто приведення моментів і сил опору, інерційних мас і моментів інерції. Наведено механічні характеристики виробничих механізмів і електричних двигунів, побудова механічних характеристик, сталі режими, поняття статичної стійкості електричного приводу. Докладно розкриті особливості роботи електроприводу в гальмівних режимах. Досліджено регулювання швидкості обертання двигунів змінного і постійного струму протіканню і розрахунку перехідних процесів в приводах та енергетичних показників перехідних режимів. Представлені схеми вмикання двигунів для різних його режимів роботи, а також розкриті основні принципи регулювання електроприводу змінного і постійного струму. Наведено відомості щодо застосування електроприводу з двигунами спеціального призначення. Зокрема, розкриті питання електроприводу з безконтактним двигуном постійного струму, синхронним тяговим двигуном зі збудженням від постійних магнітів, асинхронним тяговим двигуном з зовнішнім ротором. Розглянуто електропривод – мотор-колесо, електропривод з кроковим двигуном, лінійні асинхронні двигуни та асинхронні двигуни із зовнішнім ротором.

    • Аргун Щасяна Валіковна, професор кафедри автомобільної електроніки, доцент, д.т.н.

      Цей курс призначений для студентів, які вивчають дисципліну ЕЕіМПТ протягом одного семестру.  Програма вивчення навчальної дисципліни "Електротехніка, електроніка та мікропроцесорна техніка" складена відповідно до освітньо-кваліфікаційної характеристики навчального плану підготовки бакалаврів. В результаті вивчення дисципліни студенти будуть знати: основні закони загальної електротехніки та особливості їх застосування для різного роду кіл; основні види існуючих електричних та магнітних кіл, їх ознаки та властивості; методику обчислювання основних параметрів простих електричних кіл; основні види електромеханічних і електронних приладів, їх призначення; правила безпечної роботи на електричному та електромеханічному устаткуванні. Навчаться: самостійно читати схеми простих електричних та електронних пристроїв; оцінювати основні характеристики двигунів постійного та змінного струму; вимірювати параметри електронних пристроїв; аналізувати логічні системи мікропроцесорних пристроїв.

    • Назаров Олександр Іванович, доцент кафедри технічної експлуатації і сервісу автомобілів, канд. техн. наук

      Мета вивчення навчальної дисципліни ТМНТ є підготовка фахівців до самостійного розв’язання професійних технічних задач, що виникають у професійній діяльності спеціаліста автомобільного транспорту, зокрема, розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми у сфері автомобільного транспорту або подальшого навчання із застосуванням положень, теорій та методів фундаментальних, технічних, технологічних, інформаційних та соціально-економічних наук, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов.

    • Нікітченко Ігор Миколайович, доцент, канд. техн. наук

      Курс поєднує  аудиторну і дистанційну форми навчання.

      Цільовою аудиторією курсу є студенти ІV курсу автомобільного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету спеціальності 142 "Енергетичне машинобудування".

      Курс розрахований на 16 навчальних тижнів.

      При розробці курсу враховано стандартні компетенції, якими повинні володіти студенти після проходження курсу, а саме:

      • здатність застосовувати свої знання і розуміння для визначення, формулювання і вирішення складних інженерних завдань з використанням спеціальних і загальновживаних методів.
      • здатність до систематичного вивчення та аналізу науково-технічної інформації, вітчизняного і закордонного досвіду в галузі енергетичного машинобудування.
      • здатність проводити аналіз конкурентних розробок та здійснювати техніко-економічне обґрунтування, організувати та виконувати наукові дослідження, пов’язані з розробленням та впровадженням інноваційних проектів і програм в галузі енергетичного машинобудування.
      • здатність готувати науково-технічні публікації та звіти за результатами виконаних досліджень.


  • Механічний факультетМеханічний факультет

    • доц. Подригало Н.М., доцент, д.т.н.

      Представлений курс призначений для студентів спеціальності 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Його структура та зміст відповідають програмі навчання за спеціальністю 141. У склад курсу входять наступні розділи: «Інженерна графіка» (у тому числі «Нарисна геометрія») та «Комп’ютерна графіка». Дисципліна «Інженерна та комп’ютерна графіка» базується на знаннях, що отримані після вивчення дисциплін «Геометрія» та «Креслення». За період вивчення дисципліни «Інженерна та комп’ютерна графіка» студент має навчитися уявляти форму і розташування геометричних фігур у просторі за їх проекційним зображенням; обирати раціональні способи розв’язання метричних та позиційних задач; будувати види, розрізи, перерізи деталей; використовувати технічну довідкову літературу; створювати за допомогою графічного пакету AutoCAD дво- та тривимірні моделі об’єктів, їхні технічні кресленики, кресленики схем та текстову документацію до них. Метою вивчення курсу є оволодіння базовими знаннями, вміннями та навичками, які необхідні при роботі з технічною документацією, у тому числі з використанням засобів комп’ютерного моделювання. Загальний обсяг навчальних годин складає – 135.

    • Петренко Юрій Антонович, професор кафедри АКІТ, д.т.н.

      Метою вивчення навчальної дисципліни є: підготовка фахівців, здатних до комплексного розв'язання задач розроблення нових і модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, виконуючи теоретичні дослідження об'єкта автоматизації, обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації, проектування систем автоматизації та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення.

    • Саєнко Н.В., Герасимчук Т.В., Руденко Н.В.

      Мета курсу, що пропонується, – підготувати студентів 4-го курсу різних спеціальностей до складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з англійської мови.

    • Глушкова Діана Борисівна, професор кафедри технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство, д.т.н.

      Представлений курс призначений для студентів спеціальності 132 – «Матеріалознавство». Його структура та зміст відповідають програмі навчання за спеціальністю 132. У склад курсу входять наступні розділи: «Класифікація металів та їх кристалічна побудова»; «Основи металургійного виробництва»; «Зварювальне виробництво»; «Основні засоби обробки металу тиском». Базовими дисциплінами для успішного засвоєння програмного матеріалу дисципліни є математика, хімія, фізика Метою курсу є надання знання про конструкційні матеріали та їх властивості, методи виробництва, розкрити фізичну сутність явищ, що відбуваються в матеріалах при дії на них різних факторів в умовах виробництва й експлуатації, їхній вплив на властивості матеріалів. Загальний обсяг навчальних годин за осінній семестр складає – 160.

    • Аврунін Григорій Аврамович, Доцент кафедри Будівельних і дорожніх машин, кандидат технічних наук

      Дистанційний курс «Проектування та випробування гідроприводів будівельних та дорожніх машин» відповідає робочій навчальній програмі для студентів-магістрів механічного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, які навчаються в галузі знань «13-Механічна інженерія» зі спеціальності «133-Галузеве машинобудування». Зміст дистанційного курсу вклю¬чає теоретичний матеріал з вивчення конструкцій і методів розрахунку об’ємних гідроприводів та випробувань окремих гідропристроїв. В курс входять контрольні запитання для самоперевірки з кожного розділу, а також матеріали для виконання курсо¬вої роботи для гідроприводів поступального та обертального руху з відповідними інформаційними матеріалами. Курс базується на матеріалах навчально-методичної літератури та наукових дослідженнях в галузі об’ємного гідропривода провідних вчених, інформаційних матеріалах та навчальних курсах передових зарубіжних фірм, що спеціалізуються в галузі об’ємного гідропривода, та каталогах виробників гідрообладнання.

    • Холодов Антон Павлович, доцент, кандидат технічних наук

      Дистанційний курс «Загальна будова будівельних і дорожніх машин» орієнтований на підготовку іноземних студентів англомовних груп, відповідає робочій навчальній програмі для студентів-бакалаврів механічного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, які навчаються в галузі знань «13-Механічна інженерія» («Mechanical engineering») зі спеціальності «133-Галузеве машинобудування». Метою вивчення курсу є формування у студентів необхідного обсягу знань в області класифікації, призначення машин і їх робочого обладнання, устрою і сфери застосування будівельно-дорожніх машин, а також методики розрахунку їх основних параметрів. Зміст дистанційного курсу включає теоретичний матеріал з вивчення класифікації та будови будівельних і дорожніх машин. В курс входять контрольні запитання для самоперевірки з кожного розділу, а також матеріали для виконання практичних робіт для розрахунку основних показників будівельних і дорожніх машин. В курсі розглядаються сучасні і перспективні напрями розвитку будівельно-дорожньої техніки.

    • Єрмакова Олена Анатоліївна, доцент, канд. техн. наук

      При вивченні курсу в осінньому семестрі "Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка", розділ "Нарисна геометрія" та розділ "Комп'ютерна графіка"студент знайомиться з метою дисципліни, основними задачами нарисної геометрії та основами комп'ютерної графіки в пакеті AutoCAD. Дисципліна розвиває просторове уявлення необхідне при створенні нових конструкцій, дає можливість оволодіти методами відображення на площині просторових об'єктів, а також вміти створювати кресленики засобами комп'ютерних технологій.

  • Дорожньо-будівельнийДорожньо-будівельний факультет

    • Смолянюк Надія Володимірівна, доцент кафедри мостів, конструкцій і будівельної механіки ім. В.О. Російського, к.т.н.

      Курс для підготовки бакалаврів технічних спеціальностей. Курс дозволяє дистанційно засвоювати здобувачеві необхідні знання для самостійного вирішення професійних задач в галузі міцності матеріалів та будівельних конструкцій, а також практичного використання методів розрахунку при проектуванні транспортних споруд, конструктивних елементів, деталей механізмів та машин.

    • Мусієнко Ігор Володимирович, доцент кафедри Проектування доріг, геодезії і землеустрою, кандидат технічних наук

      За допомогою данного курсу можна оволодіти: 

      • Здатністю виконувати виробничі та навчальні завдання із застосуванням основних методів, інструментів, матеріалів та інформації за встановленими нормами часу і якості; 

      • Здатністю демонструвати знання і розуміння основних теорій, методів, принципів, технологій і методик в галузі геодезії і землеустрою; 

      • Здатністю самостійно збирати, обробляти, моделювати та аналізувати геопросторові дані у польових та камеральних умовах; 

      • Здатністю організовувати та здійснювати польові і камеральні роботи щодо створення топографічних і кадастрових планів і карт, землевпорядної документації, обробки результатів інженерно-геодезичних вишукувань; 

      • Здатністю розробляти проекти і програми, організовувати та планувати польові роботи, готувати технічні звіти та оформлювати результати польових, камеральних та дистанційних досліджень в геодезії та землеустрої, розробляти проекту та виконавчу документацію землевпорядних, топографо-геодезичних, вишукувальних робіт. 

      • Вивчення нормативно-правові засади відносин у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, державного земельного кадастру та землеустрою для забезпечення потреб держави і громадян результатами геодезичної, картографічної і землевпорядної діяльності; 

      • Вивчення теоретичні основи геодезії, вищої та інженерної геодезії, топографічного і тематичного картографування, складання та оновлення карт, дистанційного зондування Землі та фотограмметрії, землеустрою, оцінювання нерухомості і земельного кадастру; • Методами збирання інформації в галузі геодезії і землеустрою, її систематизації і класифікації відповідно до поставленого проектного або виробничого завдання; • Використовувати геодезичне і фотограмметричне обладнання і технології; володіти методами дослідження, повірки й експлуатації геодезичних, приладів і систем, методами організації та проведення їх метрологічної атестації; 

      • Виконувати геодезичні розмічувальні роботи на будівельному майданчику з винесення в натуру проектів будівель та інженерних споруд, проведення обмірних робіт і виконавчих зйомок, зі складання виконавчої документації, польового і камерального трасування лінійних споруд, вертикального планування територій.

    • Єгорова Лілія Михайлівна, доцент кафедри ТДБМіХ, к.х.н.

      Метою курсу є підготовка фахівців профільної галузі фізико – хімічних процесів, які будуть застосовані у майбутній професійній діяльності. Основною задачею є формування у студентів знань на творчому рівні, системи умінь щодо рішення типових задач діяльності на стереотипному рівні та уявлень про місце дисципліни у системі наукових знань.

    • Лежнева Олена Іванівна, доцент кафедра Екології, кандидат технічних наук

      Програма навчальної дисципліни «Основи наукової діяльності» розроблена відповідно до освітньо-професійної програми підготовки бакалавра з галузі знань 10 «Природничі науки» за напрямом підготовки 101 «Екологія». 

       Предметом вивчення навчальної дисципліни є принципи планування, організації та проведення наукових досліджень. Програма навчальної дисципліни складається з трьох змістових модулів: 

      1. Наука як продуктивна сила людства. Підготування обґрунтування наукового дослідження. 
      2. Методи наукових досліджень. 
      3. Проведення експериментальних досліджень та оформлення одержаних результатів. 

       Метою викладання навчальної дисципліни “Основи наукової діяльності” є підготовка фахівців профільної галузі до виконання науково-дослідної роботи, постановки і вирішення наукових завдань. Основними завданнями вивчення дисципліни: 

      • освоєння і практичне використання методів наукових досліджень; 
      • ознайомлення із методами аналізу та обробки результатів експериментальних даних; 
      • отримання умінь щодо рішення актуальних проблемних завдань на стереотипному рівні та уявлень про місце дисципліни у системі наукових знань.

    • Шевченко Вікторія Олександрівна, доцент кафедри інформатики та прикладної математики, к.т.н.

      Дистанційний курс призначений для вивчення дисципліни Основи програмування як в дистанційній, так і в очній формах та зорієнтований на навчання студентів в 1 семестрі 1 курсу спеціальностей 132 Матеріалознавство та 133 Галузеве машинобудування. Згідно навчальному плану курс має 16 тижнів: 8 лекційних тижнів та 8 тижнів лабораторних робіт. Крім завдань з лабораторних робіт курс містить комплекти тестів по кожній темі для оцінки знань та вмінь студентів під час навчання та завдання у вигляді обговорення в форумах запропонованих тем, створення словників та звітів з лабораторних робіт. Курс пройшов апробацію в учбовому процесі і використовувався як при очній формі навчання, так і при дистанційному навчанні під час карантину. Під час карантину курс був доповнений записами відолекцій та відеоконсультацій з лабораторний робіт.

  • Транспортних системФакультет транспортних систем

    • Холодова Ольга Олександрівна, доцент кафедри організації і безпеки дорожнього руху, кандидат технічних наук

      Дистанційний курс з дисципліни “Організація та безпека дорожнього руху” (частина 2) призначений для студентів 4 курсу факультету транспортних систем, спеціальності 275.03 – Транспортні технології (на автомобільному транспорті) і спрямований на підготовку спеціалістів в галузі транспортних технологій, використовуючи теоретичні, практичні та методичні матеріали для забезпечення високої ефективності, комфортності й безпеки дорожнього руху. 

       Метою курса є навчити студентів: 

      1. Виділяти проблеми в організації дорожнього руху, оцінювати вплив різних чинників на організацію дорожнього руху; 
      2. Аналізувати дорожньо-транспортні пригоди, оцінювати рівень безпеки дорожнього руху; 
      3. Удосконалювати дорожній рух, використовуючи різні методи його організації.

    • Сук Олена Євгеніївна ст. викладач кафедри філософії та педагогіки професійної підготовки
      Курс сертифікований

      Курс «Політологія » є базовою дисципліною та важливим компонентом загальної системи гуманітарної підготовки студента в технічному вузі. Метою курсу є формування у студентів розуміння сутності політичного життя та влади, а також навичок аналізу політичних явищ та процесів Завданням курсу є ознайомлення студентів з основними проблемами сучасної політології, із засобами та методами діагностики політичних проблем, з такими політичними феноменами та цінностями, як громадянське суспільство, правова держава, права і свободи людини, формування уміння мислити критично, самостійно здобувати знання з політичної тематики.

    • Очеретенко Сергій Валентинович, доцент кафедри траспортних систем і логістики, к.т.н.

      Курс призначений для студентів, що навчаються по спеціальності 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті). Мета вивчення навчальної дисципліни полягає у підготовці висококваліфікованих фахівців, здатних управляти навантажувально-розвантажувальними роботами та складськими операціями на автомобільному транспорті, організовувати та управляти перевезенням вантажів на автомобільному транспорті, оптимізувати логістичні операції та координувати замовлення на перевезення вантажів від виробника до споживача, дотримуватись законів, правил та вимог систем управління якістю, проектувати транспортні (транспортно-виробничі, транспортно-складські) системи і іх окремі елементи.

    • Крайнюк Олена Володимирівна, доцент кафедри метрології та безпеки життєдіяльності, кандидат технічних наук

      Курс «Охорона праці» розрахований на студентів 4 курсу факультету транспортних систем. Метою вивчення курсу є формування у майбутніх спеціалістів умінь та компетенцій для забезпечення ефективного управління охороною праці та поліпшення умов праці з урахуванням досягнень науково-технічного прогресу та міжнародного досвіду, а також в усвідомленні нерозривної єдності успішної професійної діяльності з обов’язковим дотриманням усіх вимог безпеки праці при засобів. У курсі приділяється увага практичним завданням: проведення розслідування нещасних випадків, аварій та професійних захворювань; аналізу причин нещасних випадків на автомобільному транспорті; використанню НПАОП для вирішення ситуаційних завдань; методам і засобам вимірювання параметрів, що характеризують вимоги праці на робочому місці. Курс цілеспрямований навчити студентів розробляти технічні рішення, щодо поліпшення стану виробничого середовища, оказувати першу допомогу людини при настанні нещасного випадку; порівнювати фактичний стан вимог праці з вимогами нормативних документів; обґрунтувати раціональні методи нормалізації умов праці.

    • Вишневецький Олександр Леонідович, доцент, кандидат фіз.-мат наук

      Послідовність викладу навчального матеріалу курсу - традиційна. Він починається з основ комбінаторики і основних понять теорії ймовірностей: випадкових подій, дій над ними; вводяться поняття ймовірності і методи її знаходження в найпростіших випадках. Потім розглядаються випадкові величини, дискретні і неперервні. кореляція випадкових величин, випадкові вектори. На закінчення викладені основи математичної статистики, включаючи перевірку статистичних гіпотез. Последовательность изложения учебного материала курса – традиционная. Он начинается с основ комбинаторики и основных понятий теории вероятностей: случайных событий, действий над ними; вводятся понятия вероятности и методы ее нахождения в простейших случаях. Затем рассматриваются случайные величины, дискретные и непрерывные. корреляция случайных величин, случайные векторы. В заключение изложены основы математической статистики, включая проверку статистических гипотез.

    • Книшенко Наталія Петрівна, доцент кафедри українознавства, кандидат філологічних наук

      Метою викладання дисципліни є формування у студентів цілісної системи мовних знань, що передбачає вироблення навичок комунікативного професійного мовлення, оволодіння мовними засобами різних рівнів для забезпечення фахової досконалості мови (точності та ясності викладу і їхнього необхідного складника – мовної унормованості); вербальної поведінки мовної особистості у різних сферах (урахування комунікативних рис реципієнта; варіювання мовної поведінки відповідно до типу мовної ситуації).

  • Управління та бізнесуФакультет управління та бізнесу

    • Федорова Вікторія ОлександрівнаДоцент кафедри економіки і підприємництва, Кандидат економічних наук


      Курс «Логістика» розроблено для формування у здобувачів вищої освіти знань щодо сутності, етапів розвитку та функцій логістики; класифікації матеріальних, фінансових та інформаційних потоків і параметрів, що характеризують ці потоки; завдань логістики в сфері постачання, виробництва, складування, транспортування, розподілу, управління матеріальними запасами та сервісного обслуговування. Курс допоможе набути вмінь щодо визначення потреби в матеріальних ресурсах; здійснення вибору постачальника різними методами; приймання обґрунтованого рішення щодо використання власного чи найманого складу; оцінювання вартості запасу та витрат матеріалу різними методами; управління матеріальними ресурсами за допомогою АВС-аналізу та ХYZ-аналізу; визначення місця розташування розподільчого складу; оцінювання рівня та визначення оптимального розміру логістичного сервісу.

    • Приходько Дар'я Олександрівна, доцент, к.е.н.

      Дистанційний курс Вступ до фаху 051 - «Економіка» розкриває сутність і значення економіки, ознайомлює абітурієнтів з майбутньою спеціальністю за фахом 051 – «Економіка». Вступ до фаху 051 - «Економіка» розроблено для всіх бажаючих отримати універсальну освіту економічної спрямованості, що сприяє працевлаштуванню на багатьох підприємствах. Дистанційний курс Вступ до фаху 051 - «Економіка» розроблено для абітурієнтів шкіл, коледжів, технікумів, училищ, ліцеїв, що прагнуть отримати вищу освіту. Цілі курсу: формування у абітурієнтів системи знань про сутність і зміст економіки в сучасних ринкових умовах і конкуренції.

    • Шершенюк Олена Миколаївна, доцент кафедри економіки і підприємства, к.е.н.

      Навчальний курс «Основи підприємництва» вивчає теорію та практику підприємництва як провідної форми господарювання за умов ринкової економіки, основні правила сучасної підприємницької діяльності, засади та умови створення і функціонування суб'єкта підприємництва. Метою курсу є формування підприємницької культури і системи спеціальних знань з організації суб'єктів підприємницької діяльності, набуття практичних навичок щодо застосування понять, принципів та методів для заснування власної справи та забезпечення успішного її розвитку. Основними завданнями вивчення навчальної дисципліни є одержання студентами знань та умінь у сфері початкових дій у бізнесі, розумінні логіки та схем підприємницької діяльності у загальному вигляді, типології підприємства, дослідженні середовища підприємницької діяльності, соціальної та етичної відповідальності бізнесу, процесу створення підприємства, аналізу власних можливостей щодо кар’єри у бізнесі. В результаті вивчення дисципліни студент повинен: знати: понятійно-категорійний апарат підприємництва; основні види та організаційно-правові форми підприємництва; функції та принципи здійснення підприємництва; рушійні сили розвитку підприємництва; фактори зовнішнього середовища прямого та непрямого впливу на підприємницьку діяльність; технологію та основні етапи заснування підприємницької справи; структуру процесу оцінки й управління ризиками; шляхи розвитку підприємництва; суть бізнес плану, як основного фінансового документу, що супроводжує підприємництво. вміти: виділяти значення та особливості підприємництва в економіках розвинутих країн світу; визначати перелік та користуватися нормативними документами, що регулюють підприємницьку діяльність в Україні; оцінювати вплив зовнішніх факторів на здійснення господарської діяльності суб'єктами підприємництва; обґрунтовувати вибір найбільш привабливих напрямів діяльності з різних видів підприємництва; оцінювати рівень ризикованості заснування підприємницької справи та визначати напрямки зниження ризику нового бізнесу; обирати оптимальну стратегію коопераційних зв'язків для розвитку власного бізнесу, застосовувати етичні норми поведінки підприємця в умовах конкурентного середовища, мати навички розробки бізнес-плану.

    • Догадайло Яна Вікторівна, доцент кафедри менеджменту, кандидат економічних наук

      В курсі з урахуванням вимог нормативної програми дисципліни «Економіка та фінанси підприємства» подається перелік обов’язкових для вивчення питань. Головну увагу звернуто на наступні теми: основні фонди та оборотні засоби підприємства, стимулювання та оплата праці, поточні витрати та собівартість продукції, ціноутворення, фінансові результати діяльності підприємства та забезпечення ефективності та конкурентоспроможності підприємства. В курсі стисло викладається зміст кожної теми, приводиться список рекомендованої літератури для більш детального вивчення обов’язкових для розгляду питань, та перелік практичних завдань

    • Вербицька Вікторія Іванівна, доцент кафедри обліку і оподаткування, кандидат економічних наук

      Дисципліна спрямована на формування знань з особливостей обліку в основних галузях економіки: в сільському господарстві (рослинництві і тваринництві), будівництві, торгівлі і громадському харчуванні та ін; набуття досвіду обробки обліково-економічної інформації, формування звітності та використання її в економічній роботі на практиці. Дисципліна орієнтує на пошук неформальних взаємозв’язків і взаємозалежностей між галузевими особливостями ведення економічної діяльності та принципами побудови і методами облікового відображення фактів господарського життя протягом відповідного звітного періоду.

  • Підготовки іноземних громадянФакультет підготовки іноземних громадян

    • Рязанцева Дар'я Володимірівна, доцент, кафедра мовної підготовки, кандидат філологічних наук

      Курс створено на основі навчального посібника для іноземних студентів "Мова для всіх" (автори: Моргунова Н.С., Резван О.О.). Також використано аудиокурс (автори: Тохтар Г.І., Семененко І.Є., Рязанцева Д.В.), який спрямовано на вдосконалення навичок сприймання українського мовлення, а також на відпрацьовування комунікаційних навичок. Курс призначено для студентів-іноземців 1 курсу основних факультетів, які оволоділи російською мовою у межах підготовчого факультету, а також для студентів-іноземців із країн ближнього зарубіжжя.

  • Військовий інститут танкових військ НТУ "ХПІ"

    • Савчук Сергій Леонідович

      Веб-ресурс модулю “Стрілецька зброя та вогнева підготовка” має достатній рівень науковості матеріалів, відповідає змісту державних стандартів освіти, цілям і завданням дистанційного навчання. Зміст запропонованих джерел є актуальним та сучасним. Кожна тема містить актуальну наукову інформацію щодо предметної області вивчення стрілецької зброї. Навчальний матеріал, викладений у веб-ресурсі має практичне значення, завершену та логічну узгоджену структуру і пов'язаний з майбутньою професією. Автори курсу мають досвід у використанні електронних технологій. Навчальна діяльність студентів організована на високому методичному рівні, завдяки впровадженню інноваційних педагогічних технологій. Взаємодія викладачів та студентів організовано через он-лайн спілкування. Система контролю проводиться у вигляді тестових та практичних завдань.

    • Внуков Ігор Васильович, старший викладач

      Дистанційний курс Основи політичних і правових знань призначений для вивчення модулю 2.3 Програми військової підготовки офіцерів запасу за всіма військово-облікового спеціальностями. Курс побудований за тижневим форматом. На нульовому тижні розміщені всі матеріали необхідні для успішного вивчення курсу тут розташовані: Форум новині; Силабус; Конспект лекцій за даним курсом; Глосарій курсу. Структура решти тижнів приблизно однакова, на кожному з них пропонується виконати наступні діяльності: дві лекції, тест до теоретичного матеріалу, два індивідуальні завдання, а також щотижневе опитування (анкетування). Крім того в навчальному тижні можуть бути розміщені корисні посилання, презентація за темою та форум взаємодопомоги. Кількість балів, що може бути набрана за виконання тієї чи іншої діяльності позначена в дужках наприкінці назви. Для кожної діяльності в курсі встановлено прохідний бал (60% від максимальної кількості балів).

    • Іщенко Володимир Леонідович, Заступник начальника кафедри військової підготовки офіцерів запасу

      Предметом модуля є Вивчення видів, змісту та призначення топографічних, спеціальних карт та планів міст, що використовуються у військах; Набуття навичок проводити виміри за топографічною картою та оформлювати бойові графічні документи; Орієнтуватися на місцевості без карти, за допомогою карти та сучасного навігаційного обладнання.

  • Національний фармацевтичний університет

    • Томарєва Наталія Олександрівна

      Курс "Латинська мова" передбачає опанування міжнародною термінологією, що вживається у фармації. Це найменування термінологічних одиниць, руцептурні вирази, номенклатура лікарських засобів, хімічна та ботанічна номенклатура, а також основи клінічної термінології. Граматичний матеріал представлено у мінімально необхідному для роботи з вищенаведеними номенклатурами обсязі. Курс починається з нульового рівня (алфавіт та фонетика), отже не потребує попередньої спеціальної підготовки.

    • Шемчук Леонід Антонович , Завідувач кафедри органічної хімії НФаУ, Доктор хімічних наук, Левашов Дмитро Вікторович, Асистент кафедри органічної хімії НФаУ, Кандидат фармацевтичних наук

      Курс є другою частиною вивчення предмету «Органічна хімія» - базової дисципліни, знання якої необхідні для оволодіння профільними предметами (фармацевтична хімія, фармакологія, фармакогнозія, технологія ліків тощо). Матеріал цієї частини включає такі важливі для хімічної та фармацевтичної галузі групи органічних речовин, як карбонові кислоти, гетероциклічні та природні сполуки.

      В процесі проходження курсу Ви набуваєте знання з теоретичних основ, принципів хімічної номенклатури, фізичних і хімічних властивостей органічних сполук, взаємозв'язку структури, фізико-хімічних і біологічних властивостей органічних речовин та оволодіваєте навичками у виконанні хімічних дослідів, органічного синтезу та допоміжних операцій, практичної роботи з якісного аналізу основних функціональних груп і синтезу ряду речовин, що використовуються у виробництві лікарських препаратів.

    • Кошовий Олег Миколайович, Доктор фармацевтичних наук, професор, Ільїна Тетяна Василівна, Доктор фармацевтичних наук, професор, Демешко Ольга Володимирівна, Кандидат фармацевтичних наук, доцент, Стремоухов Олександр Олександрович, Кандидат фармацевтичних наук, доцент

      Навчальними цілями курсу «Фармакогнозія» є навчитися за морфологічними ознаками знаходити і визначати лікарські рослини, правила збору, сушіння, зберігання ЛРС; виконувати товарознавчий, макро- та мікроскопічний, фітохімічний, хроматографічний аналіз ЛРС, продуктів її переробки та сировини тваринного походження, що необхідно в практичній діяльності провізора.

      Структурно курс поділяється на 12 тем, у яких представлено основні та додаткові матеріал у форматі PDF, PPTX, HTML, а також блок практичної роботи (творче завдання, тематичні форуми та чати, елемент курсу «Лекція», тести вхідного та вихідного контролю, практичне завдання у формі письмового завдань та особисто практичне завдання). Інформаційний матеріал до темам супроводжуються презентаціями у форматі MPG4. До кожної теми є тести самоконтролю, теоретичні питання та тести КРОК-2 для самоперевірки. У нульовому блоці є посилання на основні та додаткові друковані джерела, а також необхідні для роботи словники, форум «Знайомство», «Новини» та «Допомога тьютора».

      У розділі «ПМК» представлено питання, зразок та еталон відповіді, а також тестові завдання для самоперевірки.



  • Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут"

    • Адашевська І.Ю., професор, Краєвська О.О., доцент

      Password: Student-1

      Дистанційний курс «Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка» призначений для студентів денної, заочної та дистанційної форм навчання вищих навчальних закладів інженерно-технічних спеціальностей. 

      Тривалість курсу - 16 тижнів. 

       Основна мета і задачі курсу: 

      • розвиток просторового уявлення, конструктивно-геометричного мислення, вміння розв’язувати позиційні, метричні та просторові задачі; 
      • формування здатності графічно відображати геометричні образи виробів та об’єктів, аналізувати просторові форми та використовувати методи та навички виконання та читання креслень різного призначення.

  • Харківський національний економічний інститут ім Кузнеця

    • Місюра Євгенія Юріївна, доцент кафедри вищої метематики та економіко-математичних методів, кандидат технічних наук

      The main purpose of teaching is forming future specialists’ basic mathematical knowledge for solving theoretical and practical problems in professional activity of competent specialist in a service sphere, skills of analytical thinking and skills of using mathematical knowledge for formation of real processes and developments, and for solving economic problems. The main tasks that should be solved in the process of teaching the discipline are: giving students knowledge of the basic parts of probability probability and mathematical statistics; definitions, theorems, rules; proving of the main theorems; mastering the fundamentals of a methodology of a mathematical investigation of the applied economic problems; independent broadening of knowledge, development of logical and algorithmical thinking; the obtainment of primary skills for independent-learning of mathematical and applied Bibliography by students. The subject of the discipline "Probability probability and mathematical statistics" is the fundamentals of probability probability and mathematical statistics.

    • Ушкальов Володимир Васильовичдоцент кафедри економіки підприємства та організації бізнесу, кандидат економічних наук

      В умовах динамічного зовнішнього середовища та зростання ваги в бізнес-процесах людського чинника, для забезпечення результативності діяльності організацій виникає нагальна потреба формування у фахівця з економіки глибоких знань та розуміння теорії менеджменту, системного управлінського мислення, управлінських компетентностей, що стають запорукою ефективного використання ресурсів організації. Актуальність використання дистанційного курсу в процесі вивчення дисципліни обумовлюється необхідністю системного формування компетентностей, що вимагає цілісного поєднання теоретичних, практичних, мотиваційних і коригуючих аспектів в інтерактивному навчальному середовищі, яке дозволяє гнучко будувати індивідуальні траєкторії освітнього процесу зі стабільним рівнем навчальних результатів. Результатом вивчення навчальної дисципліни «Менеджмент» є формування ефективної аналітично-прогностичної та інтеракційної моделі управлінської діяльності фахівця, менеджера, їх професійних компетентностей, які дозволять вирішувати широке коло питань з управління організацією, її підрозділами та індивідуальною продуктивністю.

  • Маріупольський державний університет

    • Стьопін Максим Григорович, Старший викладач кафедри англійської філології

      “Теорія іноземної мови” – обов’язковий курс на ступінь бакалавра зі спеціальності 035 Філологія. 035.041 Германські мови та література (Мова та література (англійська)) є окремою лінгвістичною дисципліною, яка націлена на ознайомлення студентів ІІІ курсу з основними положеннями фонетичної теорії, у руслі як традиційних, ретельно розроблених, так і новітніх аспектів та продовжує курс практичної фонетики. У курсі теорії іноземної мови ця дисципліна є першою з теоретичних курсів та становить складову частину підготовки бакалаврів-філології.

    • Стьопін Максим Григорович, Старший викладач кафедри англійської філології

      Подолання бар'єрів в спілкуванні, упевнене і переконливе володіння публічною мовою, грамотне, уміле проведення ділових бесід і переговорів, презентацій і нарад, здатність до обліку соціокультурних особливостей адресата – це найважливіші орієнтири сучасної професійної діяльності, спрямованої на досягнення максимально ефективної співпраці між партнерами по комунікації. Курс основ красномовства та ділового спілкування сприяє розвитку цих важливих складових професійної компетенції випускника університету, що свідчить про актуальність засвоєння курсу майбутніми фахівцями в області філології. Цей курс покликаний в першу чергу сформувати теоретичну і методологічну базу, якою забезпечується становлення умінь і навичок для створення і реалізації виступів в професійно значущій сфері. Висвітлення ключових положень курсу дозволяє реалізувати широке коло міжпредметних зв'язків з дисциплінами суспільно-гуманітарного профілю, особливо з філософією і логікою, психологією, етикою та ін. Курс розроблений для студентів других курсів філологічних спеціальностей, також цей курс може бути корисним для аспірантів, магістрантів, викладачів.

  • Черкаський державний технічний університет