Section outline

  • Механічний факультетМеханічний факультет

    • доц. Подригало Н.М., доцент, д.т.н.

      Представлений курс призначений для студентів спеціальності 141 – «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». Його структура та зміст відповідають програмі навчання за спеціальністю 141. У склад курсу входять наступні розділи: «Інженерна графіка» (у тому числі «Нарисна геометрія») та «Комп’ютерна графіка». Дисципліна «Інженерна та комп’ютерна графіка» базується на знаннях, що отримані після вивчення дисциплін «Геометрія» та «Креслення». За період вивчення дисципліни «Інженерна та комп’ютерна графіка» студент має навчитися уявляти форму і розташування геометричних фігур у просторі за їх проекційним зображенням; обирати раціональні способи розв’язання метричних та позиційних задач; будувати види, розрізи, перерізи деталей; використовувати технічну довідкову літературу; створювати за допомогою графічного пакету AutoCAD дво- та тривимірні моделі об’єктів, їхні технічні кресленики, кресленики схем та текстову документацію до них. Метою вивчення курсу є оволодіння базовими знаннями, вміннями та навичками, які необхідні при роботі з технічною документацією, у тому числі з використанням засобів комп’ютерного моделювання. Загальний обсяг навчальних годин складає – 135.

    • Петренко Юрій Антонович, професор кафедри АКІТ, д.т.н.

      Метою вивчення навчальної дисципліни є: підготовка фахівців, здатних до комплексного розв'язання задач розроблення нових і модернізації та експлуатації існуючих систем автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій з застосуванням сучасних програмно-технічних засобів та інформаційних технологій, виконуючи теоретичні дослідження об'єкта автоматизації, обґрунтування вибору технічних засобів автоматизації, проектування систем автоматизації та розроблення прикладного програмного забезпечення різного призначення.

    • Саєнко Н.В., Герасимчук Т.В., Руденко Н.В.

      Мета курсу, що пропонується, – підготувати студентів 4-го курсу різних спеціальностей до складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з англійської мови.

    • Глушкова Діана Борисівна, професор кафедри технологія конструкційних матеріалів та матеріалознавство, д.т.н.

      Представлений курс призначений для студентів спеціальності 132 – «Матеріалознавство». Його структура та зміст відповідають програмі навчання за спеціальністю 132. У склад курсу входять наступні розділи: «Класифікація металів та їх кристалічна побудова»; «Основи металургійного виробництва»; «Зварювальне виробництво»; «Основні засоби обробки металу тиском». Базовими дисциплінами для успішного засвоєння програмного матеріалу дисципліни є математика, хімія, фізика Метою курсу є надання знання про конструкційні матеріали та їх властивості, методи виробництва, розкрити фізичну сутність явищ, що відбуваються в матеріалах при дії на них різних факторів в умовах виробництва й експлуатації, їхній вплив на властивості матеріалів. Загальний обсяг навчальних годин за осінній семестр складає – 160.

    • Аврунін Григорій Аврамович, Доцент кафедри Будівельних і дорожніх машин, кандидат технічних наук

      Дистанційний курс «Проектування та випробування гідроприводів будівельних та дорожніх машин» відповідає робочій навчальній програмі для студентів-магістрів механічного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, які навчаються в галузі знань «13-Механічна інженерія» зі спеціальності «133-Галузеве машинобудування». Зміст дистанційного курсу вклю¬чає теоретичний матеріал з вивчення конструкцій і методів розрахунку об’ємних гідроприводів та випробувань окремих гідропристроїв. В курс входять контрольні запитання для самоперевірки з кожного розділу, а також матеріали для виконання курсо¬вої роботи для гідроприводів поступального та обертального руху з відповідними інформаційними матеріалами. Курс базується на матеріалах навчально-методичної літератури та наукових дослідженнях в галузі об’ємного гідропривода провідних вчених, інформаційних матеріалах та навчальних курсах передових зарубіжних фірм, що спеціалізуються в галузі об’ємного гідропривода, та каталогах виробників гідрообладнання.

    • Холодов Антон Павлович, доцент, кандидат технічних наук

      Дистанційний курс «Загальна будова будівельних і дорожніх машин» орієнтований на підготовку іноземних студентів англомовних груп, відповідає робочій навчальній програмі для студентів-бакалаврів механічного факультету Харківського національного автомобільно-дорожнього університету, які навчаються в галузі знань «13-Механічна інженерія» («Mechanical engineering») зі спеціальності «133-Галузеве машинобудування». Метою вивчення курсу є формування у студентів необхідного обсягу знань в області класифікації, призначення машин і їх робочого обладнання, устрою і сфери застосування будівельно-дорожніх машин, а також методики розрахунку їх основних параметрів. Зміст дистанційного курсу включає теоретичний матеріал з вивчення класифікації та будови будівельних і дорожніх машин. В курс входять контрольні запитання для самоперевірки з кожного розділу, а також матеріали для виконання практичних робіт для розрахунку основних показників будівельних і дорожніх машин. В курсі розглядаються сучасні і перспективні напрями розвитку будівельно-дорожньої техніки.

    • Єрмакова Олена Анатоліївна, доцент, канд. техн. наук

      При вивченні курсу в осінньому семестрі "Нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіка", розділ "Нарисна геометрія" та розділ "Комп'ютерна графіка"студент знайомиться з метою дисципліни, основними задачами нарисної геометрії та основами комп'ютерної графіки в пакеті AutoCAD. Дисципліна розвиває просторове уявлення необхідне при створенні нових конструкцій, дає можливість оволодіти методами відображення на площині просторових об'єктів, а також вміти створювати кресленики засобами комп'ютерних технологій.