Відео. Інструменти

Відео у навчанні

В даний час в змішаному навчанні велику роль відіграють відео матеріали. Статистика використання відео в хМООС (рис.) показує, що тривалість навчального відео фрагмента не повинна перевищувати 10 хв.

Хмарні технології можуть бути використані для:

  1. створення відео;
  2. редагування відео
  3. створення відео через додавання до презентації звуку;
  4. додавання до відео тестових завдань;
  5. додавання до відео коментарів;
  6. створення анімованного відео;
  7. Створення відео класу.

 Варіанти використання відео

1. Створення відео

Camtasia (http://www.techsmith.com/camtasia.html) ‑ це один з найпопулярніших інструментів моделі перегорнутого класу. Використовуючи Camtasia, можна інтегрувати презентації Power Point, відео, флеш-карти, музику і додати різні візуальні ефекти до них. Можна редагувати уроки.

Screencast-O-Matic (http://www.screencast-o-matic.com/) є інструментом, який допомагає вчителю записувати все, що вони роблять на своєму комп'ютері. Вони також можуть додати звук до запису за допомогою мікрофона. Цей інструмент може бути корисний, коли вчення включає в себе моделювання використання онлайн-інструментів і ресурсів. Якщо ви створили безкоштовний акаунт на сайті, ви отримаєте 15 хвилин безкоштовного запису, завантаження відео, і ви можете безпосередньо опублікувати записаний матеріал на YouTube.

Movenote додаток (http://www.movenote.com/) дозволяє записувати відео з документів або фотографій для створення інтегрованої відео-презентації.

При використанні Jing викладачі можуть продемонструвати сильні сторони роботи проекту, виділити важливі або незрозумілі аспекти проекту, пояснити поняття і продемонструвати, як виконати математику, чи комп'ютерні лабораторні завдання (http://durhamtechsakai.blogspot.com/2015/01/why-use-jing-to-record-videos-how-tos.html)

2. Редагування відео (YouTube)

Редактор YouTube дозволяє редагувати Ваше відео, додавати субтитри (https://www.youtube.com/watch?v=Jnw7Z7uD2i8)

3. Створення відео з додавання до презентації звуку

PowToon та Slidetalk (http://powtoon.com , http://slidetalk.net) ‑ програмні інструменти, які дозволяють створювати відео в якості альтернативи використанню PowerPoint

PowToon (http://web-academy.com.ua/stati/14-stati/52-top-besplatnykh-programm-dlya-sozdaniya-animirovanykh-prezentatsij) ‑ безкоштовний онлайн додаток для створення анімованих відео. У програмі передбачено кілька варіантів анімації тексту на слайдах: написання тексту від руки, послідовне поява букв, а також прості варіанти анімації тексту, до яких звикли в програмі PowerPoint. Бібліотека анімованих зображень неймовірно велика: моделі різних чоловічків у векторній графіці і безліч елементів інфографіки. Більш складні зображення можна придбати за плату.

У бібліотеці готових шаблонів ви зможете вибрати оформлення для вашої відео-презентації. Сервіс дозволяє експортувати створену мультимедійну презентацію на Youtube з роздільною здатністю 480р.

4. Відео з тестуванням

Часто викладачі використовують відеолекції і записи виступів науковців, а як в такому випадку простежити за тим, що студент перегляне лекцію цілком і зверне увагу на найважливіші моменти? Для такого типу домашніх завдань знадобиться безкоштовний онлайн-редактор відео Zaption (http://Zaption.com) або eduCanon (http://Educanon.com). Досить вибрати потрібний матеріал з YouTube або схожого сайту, вирізати потрібні уривки і додати до них кілька спливаючих тез, питань з вибором відповіді або рекомендацій щодо подальшого вивчення матеріалів.

Сервіс eduCanon сповнений невеликих хитрощів, наприклад, перемотувати відео можна тільки назад, а перестрибнути в кінець через ще не проглянутий матеріал ніяк не вийде. Додатково можна переглянути http://www.edutainme.ru/post/educanon/

Можна створювати і змінювати відео уроки з вбудованими питаннями і бачити, як ці уроки виконуються з використанням Метта - http://www.metta.io/ .

5. Відео з коментуванням

Все це інтегровано з документами від Google робить конспектування будь-яких онлайн-лекцій елементарним. В одній половині екранузнаходиться відео, швидкість програвання якого можна налаштувати, а в іншій ‑ документ для ведення записів. У записах також можна записати запитання, адресоване певному відрізку відео, і тоді конспект вже перетворюється на завдання для студентів, які будуть переглядати його. Найприємніше, що VideoNot.es не тільки безкоштовний, але навіть не вимагає довгої реєстрації. Додатково: http://www.edutainme.ru/post/videonot-es/, Zentrick.com

6. Анімація

Сервіс Sparkol VideoScribe (www.sparkolpro.ru, http://web-academy.com.ua/stati/14-stati/52-top-besplatnykh-programm-dlya-sozdaniya-animirovanykh-prezentatsij) дозволяє створювати відеоролики з ефектом малювання сюжету від руки. Все настільки просто, що з ним розбереться будь-яка людина.

У пробній версії програми передбачено 3 шаблони, які допоможуть створити першу анімовану презентацію. Передбачена велика бібліотека анімованих зображень і картинок на різні тематики. По кожній картинці можна подивитися коротке відео - превью про те, як вона буде намальована в кадрі вашої презентації.

У створену презентацію можна додати потрібний аудіо-супровід і записати голос за кадром. Презентація може бути експортована у відео-формат, а також у pdf файл.

Moovly – (www.moovly.com, http://web-academy.com.ua/stati/14-stati/52-top-besplatnykh-programm-dlya-sozdaniya-animirovanykh-prezentatsij) ‑ це програма для розробки мультимедійних презентацій. Безкоштовне використання сервісу дозволяє створювати анімовані презентації з роздільною здатністю 480, тривалістю до 10 хвилин, з обмеженою кількістю стилів оформлення.

За допомогою даної програми можна створити анімовану відео-презентацію, звичайну презентацію і рекламний банер.

У безкоштовної версії програми доступна велика кількість анімованих картинок і елементів інфографіки. Для кожного елемента можна вибрати від 10 різних варіантів анімації. Створені відео можна викласти на Youtube або Facebook та завантажити у форматі відео або flash.

4. GoAnimate - www.goanimate.com (http://web-academy.com.ua/stati/14-stati/52-top-besplatnykh-programm-dlya-sozdaniya-animirovanykh-prezentatsij)

GoAnimate - програма зі створення презентацій і анімованих відео-роликів з широкими можливостями. Програма має безкоштовну версію з обмеженими можливостями і різні варіанти щомісячної підписки.

У GoAnimate представлені дуже різноманітні шаблони презентацій, в яких ви знайдете велику кількість анімованих зображень. Частина зображень можна навіть коректувати: змінювати нахил і розмір елементів, прибирати зайві елементи.

Готову презентацію можна скачати або викласти на Youtube. Можна рекомендувати Урок - Як створити мальоване відео – YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=fs-uMNuU3R8) або Огляд програми. SPARKOL - Створення відео: Мальоване відео (https://www.youtube.com/watch?v=0imy4fZuuUM&feature=share)

7. Відео урок

Для створення відео уроку необхідно створити план та заповнити його необхідним відео, медіа-елементами, нотатками та передбачити необхідні питання для оцінювання. Ці додатки можуть бути використані для створення перевернутого класу або окреми навчальних елементів хМООС. До таких додатків можна віднести teachem (http://teachem.com/) або GoClass (https://www.goclass.com/guestapp/index.aspx).

Остання зміна: середа 1 листопад 2017 20:38