Проаналізуйте ситуацію

Проаналізуйте запропоновану ситуацію з психологічної точки зору (стан, можливі причини), складіть рекомендації щодо гармонійного розвитку особистості.

1. Петро Васильович, чоловік 82 років. Все життя провів у селі, працював вчителем. У селі його поважали, часто зверталися за порадою, він нікому не відмовляв у допомозі. З дружиною виростив дочку та сина. Останній живе з родиною в іншій країні. Дочка – поряд у місті. Років п’ять назад померла дружина, жив сам, хазяйнував, сусіди інколи допомагали, часто приїжджала дочка. Але з рік як стало гірше із здоров’ям. Дочка запропонувала переїхати до неї, погодився. Потрапив на дев’ятий поверх багатоповерхівки, ліфт часто не працює. Дочка із зятем постійно на роботі.

2. Агрипина Семенівна, жінка 78 років. У житті пережила немало: і війну, і смерть близьких. Проживає із сім’єю дочки, намагається не бути їм тягарем, виконуючи роботу по дому, яка відповідає можливостям: невелике прибирання, приготування обіду і вечері. Коли зять потрапив у лікарню і його здоров’я було під загрозою, намагалася підтримувати дочку. На питання «Як себе почуваєте?» відповідає «Що я? Я ж все пожила, а ось Сергій… Хоча б видужав!» і готувала йому дієтичні блюда, коли він після лікарні певний час лежав удома. А у самої боліли ноги, турбувало хворе серце, і вона як і раніше пила таблетки для розріджування крові.