Вирішить Кейс 3. "АТ "Любятово""

Вирішити кейс: Вихідні дані. Є в Києві комбінат, що виробляє печиво , сухі сніданки та іншу продукцію. Акціонувавшись , він перетворився в АТ « Любятово » і на самому початку чекової приватизації був виставлений на чековий аукціон. Основну частину пакета акцій купив чековий інвестиційний фонд « Альфа - Капітал». Новим власникам підприємство подобалося що нещодавно побудовано , з сучасним імпортним обладнанням .
Проте пізніше почалися проблеми. « Стара » адміністрація , не порадившись з керівництвом Фонду , продала на грошовому аукціоні пакет акцій своєму партнеру - місцевому підприємству « Київмаш » , сподівачись пізніше цей пакет у нього перекупити . На жаль , грошей до того часу вже не було , і «Київмаш» продав ці акції західній фірмі , що проявляла більший інтерес до комбінату . Втім , в цьому не було великої біди , але питання про керівництво комбінату стояло дуже гостро , так як виробництво на той момент було збитковим , процвітало шахрайство та крадіжки на всіх рівнях управління , а після обіду на комбінаті вже не з ким було розмовляти - всі п'яні . Саме тому працівники Фонду почали скуповувати акції в місті , в основному у колективу комбінату. Вони достатньо швидко купили контрольний пакет акцій , який дозволяв вирішити проблему з керівництвом .
Отже , до грудня поточного року у «Альфа -Капітал» було вже 55 % акцій комбінату , і Фонд впровадив у керівництво своєї людини . ним став 24 -річний А. Молінскій , що працював до цього в одному з західних банків . Він приїхав на комбінат у ролі заступника генерального директора з найширшими повноваженнями.
Перша ж поява пана Молінського на комбінаті раннім морозним ранком принесло йому незабутні враження : він побачив широке
народне гуляння з нагоди дня народження директора . Подальші спостереження я за колективом і особливо за керівництвом комбінату підтвердили щоденну готовність до яскравого і святкового проведення робочого часу..
Фінансово- господарська діяльність АТ « Любятово » являла собою досить знайому картину: дебіторська заборгованість - 1 млрд грн. , кредит в місцевому банку для виплати заробітної плати - 500 млн грн. , заборгованість постачальникам - близько 100 млн грн. У постійно мінливих цінах на сировину (головним чином на борошно ) адміністрація не орієнтувалась , але дивним чином воліла платити в 1,5 рази більше ринкової ціни , пояснюючи цей «потужний маркетинговий прийом» необхідністю підтримувати зв'язки з постійними постачальниками . Собівартість продукції була високою не тільки через високі ціни на борошно, а й через те , що сировина купувалося в кількостях , завідомо завищують потреби виробництва .
У ході аудиторської перевірки були виявлені численні зловживання . Продукція комбінату була досить дефіцитної , і розпорядитися нею можна було вельми «раціонально ». Способи розкрадання виявились цілком традиційними : це і неврахована продукція, і покупка сировини за завищеними цінами , і продаж готової продукції за завищеною ціною.
Чисельність управлінського персоналу перевершувала потреби в ній. Заробітна плата працівників комбінату була однією з найбільш високих в місті. Ставлення персоналу до такої ситуації було майже байдужим .
Прибутки комбінату не було вже давно. Це можна пояснити як впливом вищевикладених факторів , так і тим фактом , що вже давно не проводилися маркетингові дослідження , не було коштів на рекламу своєї продукції. Такою була реальна ситуація на комбінаті.
Запитання і завдання . Уважно ознайомившись із ситуацією, дайте відповіді на наступні питання:
1 . На якій стадії свого розвитку перебуває даний комбінат ?
2 . Дайте характеристику існуючій культурі комбінату. До якого типу Ви відносите існуючу організаційну культуру і чому?